Evropský pohár mládeže v lezení na obtížnost – Ostermundingen | LANO

Evropský pohár mládeže v lezení na obtížnost – Ostermundingen

29. 6. 2022

Švýcarský Ostermundingen ve dnech 25. – 26. 6. hostil druhé kolo letošního Evropského poháru mládeže v lezení na obtížnost.

Závod byl po organizační stránce perfektně připraven, vynikající byl i servis pro kouče a národní týmy včetně zajištěného parkování, wi-fi atd. Bezchybná byla rovněž práce JURY pod vedením Wima Verhoevena z Belgie. Hlavním stavěčem byl Španěl Sergio Verdasco, jehož tým připravil kvalitní a velmi různorodé závodní cesty, které závodníky komplexně prověřily. Z finále všech kategorií byl zajištěn live stream.

Závod v Ostermundingenu byl bohužel výrazně oslaben termínovou kolizí se závodem SP v Innsbrucku, jemuž dala přednost řada nejlepších mládežnických lezců věkem patřících do kategorií A (16 – 17 let) a juniorů (18 – 19 let), kteří mohou již závodit s dospělými.

Česká výprava získala dvě medaile, když v kategorii juniorů zvítězil Marek Jeliga a v kategorii B obsadil 3. místo Lukáš Mokroluský, který původně figuroval na 4. pozici, ale po uznaném protestu na kontakt s nýtem italského závodníka, který byl bezprostředně po svém výkonu zařazen na 2. pozici, se posunul na pódium.

Poprvé v letošní sezóně žádný z členů LANO TOP TEAMu nepostoupil do finále závodu EPM. Příčinou byly často chyby pramenící z nekoncentrovanosti. Například Jan Štípek (trenér Tomáš Binter st.) v první kvalifikaci obsadil 9. místo, druhou cestu sice topoval, ale protože vynechal čtvrtou expresku, byl mu započítán pouze výkon do této chyby, kde ho rozhodčí měli správně zastavit. Celkově tak obsadil 17. pozici v nejmladší kategorii, ve které dále skončil Jaroslav Šikula (trenér Tomáš Binter st.) na 19. a Natálie Paarová (trenéři Tomáš Binter st. a Rudolf Paar) na 22. příčce. V kategorii A obsadili Štěpán Bulena (trenér David Urbášek) 24. a Hanka Šikulová (trenér Tomáš Binter st.) 30. místo.

Kompletní výsledky  naleznete zde.

Tým LANO

Prohra je pouze nedoceněná zkušenost.
David Černý