Světový pohár v lezení na obtížnost a rychlost – Chamonix | LANO

Světový pohár v lezení na obtížnost a rychlost – Chamonix

12. 7. 2022

Francouzské Chamonix jako tradiční pořadatel Světového poháru v lezení na obtížnost a rychlost připravilo ve dnech 8. – 10. 7. další letošní závod této nejvyšší dlouhodobé soutěže dospělých.

Organizace byla jako obvykle v Chamonix bezproblémová, návštěvnost a atmosféra jako vždy vynikající. Hlavním stavěčem byl Rakušan Florian Murnig, atraktivní cesty sice nejlepší lezce nerozřadily ve finále, ale v součtu s předchozími koly ano.

V kvalifikaci lezení na rychlost posunul Indonésan Kiromal Katibin svůj vlastní světový rekord na hodnotu 5,00s, ve finále pak opět v obou kategoriích zvítězili reprezentanti Číny – mezi muži Jinbao Long a mezi ženami Lijuan Deng.

Člen LANO TOP TEAMu Jan Kříž (trenér Tomáš Binter st.) skončil v lezení na rychlost na 46. místě. V prvním pokusu na jistotu dosáhl času 6,29s, ve druhém lezeném naplno uklouzl. Stejně jako před týdnem ve Villars zde jeho cílem bylo dostat se do závodního zatížení po tréninkovém výpadku způsobeném problémy s páteří a posunout časy ve srovnání se svým dvěma předchozími letošními starty, což se podařilo.

V lezení na obtížnost si prvenství připsali český reprezentant Adam Ondra, který při svém prvním letošním startu zajistil pro české barvy zároveň první letošní finálovou účast, a Slovinka Janja Garnbret. Nejlepší z dalších českých reprezentantů byla Eliška Adamovská na 24. pozici, Šimon Potůček obsadil dělenou 60. – 62. příčku a Štěpán Potůček dělené 78. – 79. místo.

Kompletní výsledky  naleznete zde.

Tým LANO

Není větší tragédie než pečlivě stoupat po žebříku úspěchu, abych nahoře zjistili, že je opřený o nesprávnou zeď.
Stephen Covey