ČP, ČPM a ČP U14 v lezení na rychlost – Brno | LANO

ČP, ČPM a ČP U14 v lezení na rychlost – Brno

18. 5. 2022

V neděli 15. 5. se v Brně uskutečnil druhý letošní závod ČP, ČPM a ČP do 14 let v lezení na rychlost.

Závodníci ČP a ČPM soutěžili v tzv. světovém formátu, v němž účastníci z kvalifikace postupují do vyřazovacích kol, závodníci ČP do 14 let se utkali v tzv. nominačním formátu, kdy každý lezec měl k dispozici pět pokusů a o výsledku rozhodoval nejrychlejší dosažený čas. 

Celkový počet závodníků byl velmi nízký a v devíti kategoriích tak startovali méně než čtyři lezci. Při neúčasti aktuálních českých jedniček mezi muži i ženami (vicemistra světa z roku 2019 Jana Kříže a úřadující české rekordmanky Terezy Cibulkové) dosáhli nejlepších výkonů mezi dospělými zahraniční lezci Rishat Khaibullin z Kazachstánu a Arlena Sznajder z Polska. Nejobsazenější mládežnickou kategorií byla kategorie dívek B (14 – 15 let) se šesti účastnicemi, pět z nich však tvořily zahraniční lezkyně, které se rovněž rozdělily o prvních pět míst.

Členové LANO TOP TEAMu získali v ČPM dvě medaile, když v nejobsazenější chlapecké kategorii B zvítězil Jan Štípek (trenér Tomáš Binter st.) před dalším členem LANO ukrajinským reprezentantem Ihorem Pichkou, který skončil na 2. pozici. Honza dosáhl ve finále vynikajícího času 7,977s a zaznamenal tak výrazné zlepšení od únorového nominačního závodu, který tehdy vyhrál časem 9,162s.

V ČP do 14 let v kategorii U14 zvítězil další ukrajinský člen LANO TOP TEAMu Demid Pichka ve skvělém čase 7,280s. Druhé místo mezi dívkami obsadila v této věkové kategorii svěřenkyně trenéra LANO Mariana Havla Alice Šindlarová, která se v dubnu zúčastnila specializovaného tréninku lezení na rychlost, který LANO pod vedením Tomáše Bintera st. a Jana Kříže zajistila pro členský oddíl Climbing Academy.

Tým LANO

Jsem tak rychlý, že když jsem minulou noc ve své ložnici zhasl světlo, byl jsem v posteli dřív, než byla v pokoji tma.
Muhammad Ali