ČP U14 v lezení na obtížnost – Zlín | LANO

ČP U14 v lezení na obtížnost – Zlín

30. 5. 2022

V sobotu 28. 5. se na zlínské stěně Vertikon konalo 2. kolo Českého poháru mládeže do 14 let v lezení na obtížnost.

Závod ve Zlíně byl tradičně velmi dobře zorganizován. Kvalitní byla práce rozhodčích i jističů. Informační i výsledkový servis fungoval bez problémů, včetně průběžné projekce výsledků. Pro rozlez byla závodníkům k dispozici venkovní bouldrová stěna osazená moderními chyty, která také sloužila jako izolace pro finále. Přechodná izolace pak byla vytvořena uvnitř haly a oddělená plachtou od závodního prostoru.

Pro kvalifikaci připravili stavěči Viktor Pařízek, Vilda Chejn a Libor Polišenský šest cest, přičemž každá kategorie měla vždy jednu cestu v kolmém či jen mírně převislém profilu a druhou v profilu převislejším. Finálové cesty pak vedly všechny převislými profily. Celkově tak cesty postavené z moderních chytů prověřily závodníky jak po technické, tak fyzické stránce a dobře je rozřadily.

Členové LANO zíkali celkem 4 medaile a řadu dalších hodnotných umístění. V kategorii U14 získal Adam Paar (trenéři Ruda Paar a Tomáš Binter st.) stříbro a pro stejný kov v kategorii U12 si dolezli i Veronika Harmáčková (trenér Tomáš Binter st.) a David Suchý (trenér Marian Havel). V kategorii U10 vybojovala Ema Cibulková (trenéři Karel Rejchrt a Markéta Lizáková) bronz. Finálovou účast si připsali i 5. Klárka Preislerová (trenér Marian Havel) v kategorii U14, 7. Klárka Tichá (trenér Karel Rejchrt) v kategorii U12, která byla zároveň nejlepší ze závodnic, jež jsou v této kategorii prvním rokem a 9. Petr Žofka (trenéři Jakub Dvořák a Lucie Švecová) v kategorii U10.

Kompletní výsledky jednotlivých kategorií naleznete na webu ČHS zde.

Tým LANO

Talent vyhraje zápas, ale týmová práce a inteligence vyhraje šampionáty.
Michael Jordan