EP v lezení na rychlost – Innsbruck | LANO

EP v lezení na rychlost – Innsbruck

23. 6. 2022

V úterý 21. 6. se v rakouském Innsbrucku konal závod Evropského poháru v lezení na rychlost. Soutěž byla velmi kvalitně obsazena, protože někteří špičkoví závodníci si potřebovali vyzkoušet soutěžní zatížení před blížícími se závody SP ve Villars a Chamonix.

Člen LANO TOP TEAMu Jan Kříž (trenér Tomáš Binter st.) obsadil 19. místo a do vyřazovací šestnáctky tak nepostoupil. V prvním kvalifikačním pokusu Honza uklouzl v kroku do cílového tlačítka, proto musel lézt na jistotu i druhý pokus, v němž dosáhl času 6,59s. Další český reprezentant Jan Šimůnek byl bohužel v důsledku předčasného startu zařazen na poslední místo výsledkové listiny, o které se dělí mj. s bývalým mistrem světa Marcinem Dzienskim či olympionikem Bassou Mawemem, kteří udělali stejnou chybu. Závod vyhráli Ital Matteo Zurloni a Španělka Leslie Adriana Romero Pérez.

U Honzy Kříže šlo o jeho letošní vůbec první soutěžní start, kde si chtěl otestovat reakci organizmu na závodní zatížení po více než dvouměsíčním zdravotním omezení způsobeném nejprve covidem a pak dlouhodobými problémy s páteří. Pozitivní je, že Honzu záda při závodě ani rozcvičení nebolela a jen lehce se „ozvala“ až po výkonu. Pokud se stav zad nezhorší, chce Honza startovat i v následujících závodech světového poháru ve Villars a Chamonix, i když vzhledem ke zmíněnému tréninkovému výpadku ještě nemůže být v optimální formě.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Tým LANO

Bolest je mýtus.
Jan Kareš