Petzen Trophy – St. Michael Ob Bleiburg | LANO

Petzen Trophy – St. Michael Ob Bleiburg

12. 7. 2022

Souběžně se závodem MEM v Augsburgu se v Rakousku po dvouleté koronavirové pauze konal ve dnech 8. – 10. 7. tradiční závod Petzen Trophy v lezení na obtížnost, rychlost, boulderu a kombinaci.

Závod byl zejména v mladších kategoriích silně obsazen, ale provázela ho řada organizačních problémů a nejasností i nepřesností z hlediska pravidel, což je při akci s takovouto konkurencí a tradicí škoda. Rovněž úroveň cest neodpovídala současným trendům a jejich obtížnost pak kvalitě startovního pole v jednotlivých kategoriích, takže docházelo k řadě shod. Konkurenci od kategorie od U16 výše pak oslabila zmíněná termínová kolize se závodem v Augsburgu.

Členové LANO zde byli velmi úspěšní:

  • V kategorii U8 zvítězila Nela Cibulková v lezení na rychlost i obtížnost a po 2. místě v boulderu také v kombinaci.
  • V kategorii U10 její sestra Ema Cibulková (obě trenéři Karel Rejchrt a Markéta Lizáková) zvítězila v boulderu, v lezení na rychlost vybojovala 3. pozici, v lezení na obtížnost obsadila 4. příčku a celkově jí patří 2. místo v kombinaci.
  • V kategorii U12 si Veronika Harmáčková (trenér Tomáš Binter st.) připsala v boulderu i lezení na obtížnost 4. a v rychlosti i kombinaci 6. příčku, Klárka Tichá (trenér Karel Rejchrt), která je v kategorii prvním rokem, obsadila 11. místo v lezení na rychlost, 12. pozici v lezení na obtížnost, 15. příčku v boulderu a 13. místo v kombinaci.
  • V kategoii U14 vybojoval Demid Pichka (tým trenérů LANO pod vedením Jakuba Dvořáka), který je v kategorii rovněž prvním rokem, 2. pozici v lezení na rychlost, 5. příčku v lezení na obtížnost, 6. místo v boulderu a 4. v kombinaci.
  • V kategorii U16 zvítězil Adam Endrle (trenér Karel Rejchrt) v boulderu a po 5. pozici v lezení na rychlost i obtížnost mu v kombinaci patří 2. pozice, Lucie Vojáčková (trenér Tomáš Binter st.), která je v kategorii prvním rokem, obsadila 5. místo v lezení na obtížnost, 6. pozici v lezení na rychlost, 7. příčku v boulderu a 6. místo v kombinaci.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Tým LANO

Je jednodušší vychovat silné děti, než napravovat zničené dospělé.
Frederick Douglass