Mistrovství Ukrajiny mládeže v soutěžním lezení | LANO

Mistrovství Ukrajiny mládeže v soutěžním lezení

14. 12. 2022

V termínu 6. – 11. prosince se v Kyjevě konalo Mistrovství Ukrajiny mládeže v soutěžním lezení. I přes trvající válečný konflikt uspořádal ukrajinský svaz na třech stěnách národní mistrovství ve třech disciplínách. Mládežnickému šampionátu předcházel od 1. do 6. 12. šampionát dospělých.

Závodů se zúčastnili také dva členové LANO TOP TEAMu bratři Pichkovi (tým trenérů LANO pod vedením Jakuba Dvořáka).

Ihor se stal mistrem Ukrajiny v lezení na rychlost v kategorii B (14 – 15 let), jeho bratr Demid vybojoval v této disciplíně stříbro v kategorii U14 (12 – 13 let). Ihor postupoval z kvalifikace z prvního místa, finále pak hodně zdramatizoval, ale v závěru předvedl neuvěřitelnou bojovnost, která mu vynesla zlato. Protože na ukrajinském šampionátu dostávají ocenění i trenéři připravující držitele mistrovských titulů, obdržel diplom v tomto případě Tomáš Binter st., který se se svým svěřencem Janem Křížem v největší míře podílel na přípravě obou bratrů v lezení na rychlost. Nutno dodat, že právě pomoc vicemistra světa z roku 2019 Honzy Kříže byla klíčová a že toto ocenění patří celému realizačnímu týmu LANO a všem, kdo o bratry Pichkovy pečují.

Demid navázal na svého staršího bratra, když po prvenství v boulderové kvalifikaci vybojoval pro změnu mistrovský titul v této disciplíně. Také Ihor podal vynikající výkon a od vítězství ho dělilo jen málo. Po prvním místě v kvalifikaci byl v semifinále o pokus druhý, a protože ve finále došlo k výsledkové shodě, o Ihorově konečném stříbru rozhodlo právě pořadí ze semifinále.

V lezení na obtížnost vybojoval Ihor 3. místo a Demid skončil 5., když oba tito členové LANO TOP TEAMu postupovali z kvalifikace z prvních míst. Závod se konal ve velmi náročných podmínkách, kdy teplota klesla i pod 10 stupňů. 

Svěřenci týmu trenérů LANO pod vedením Jakuba Dvořáka si tak z ukrajinského šampionátu odvezli celkem pět medailí: Ihor se stal mistrem Ukrajiny v lezení na rychlost, 2. pozici vybojoval v boulderu a 3. v lezení na obtížnost, Demidovi patří mistrovský titul v boulderu a 2. příčka v lezení na rychlost. Oba jsou navíc ve svých kategoriích prvním rokem.

Oběma bratrům gratulujeme a přejeme nejenom jim, ale celé Ukrajině, ať je i nadále provází síla.

Tým LANO

Pokud opravdu chcete dosáhnout úspěchu, nikdy se nevzdávejte. A to bez ohledu na to, do jak špatné situace se můžete dostat.
neznámý autor