Evropský pohár mládeže v boulderu – Graz | LANO

Evropský pohár mládeže v boulderu – Graz

9. 5. 2023

Třetí letošní zastávkou Evropského poháru mládeže v boulderu se ve dnech 5.–7. 5. stal rakouský Graz. Na rozdíl od předešlého závodu v Litvě, kdy šlo o pořadatelskou premiéru, je lezecké centrum Bloc House tradičním pořadatelem závodů této kategorie.

Organizace na místě byla bezchybná. Z kvalifikací i finále byl k dispozici on-line přenos.

Soutěž v Grazu byla letos nejsilněji obsazeným závodem, kdy například v kategorii B nastoupilo 72 chlapců a 72 dívek ze 31 zemí včetně silné reprezentace Francie, která před týdnem v Kaunasu chyběla.

Člen LANO TOP TEAMu Jan Štípek (trenér Tomáš Binter st.) získal v kategorii B (14 - 15 let) zlato! Honza postoupil do finále z 1. místa, když v kvalifikaci jako jediný topoval všechny bouldery na první pokus. Ve finále pak taktéž jako jediný zapsal tři topy a čtyři zóny. V konečném pořadí EPM patří Honzovi vynikající 2. místo.

Výborný výkon podal další člen LANO Antonín Kořenský (trenér Tomáš Binter st.), který se třemi topy a šesti zónami vybojoval 31. pozici jako druhý z českých lezců. Ihor Pichka (tým trenérů LANO pod vedením Jakuba Dvořáka) reprezentující Ukrajinu obsadil 42. příčku jako nejúspěšnější z Ukrajinců.

Mezi dívkami nejmladší kategorie tentokrát LANO při neúčasti nejlepší české závodnice z předchozího závodu v Kaunasu Natálky Paarové zastoupení neměl. Nejúspěšnější z Češek v Grazu byla Nikola Barošová ze zlínského Vertikonu na 25. místě se třemi topy a pěti zónami. Její výsledek je o to cennější, že Nikola je v této kategorii teprve prvním rokem.

I ve starších kategoriích podali členové LANO TOP TEAMu kvalitní výkony, i když ne všem se dařilo. V kategorii A (16 - 17 let) byl tentokrát jediným zástupcem LANO Lukáš Trávníček (trenérka Eliška Karešová), který mezi sedmdesátkou závodníků obsadil výborné 24. místo. Lukáš je navíc v této kategorii teprve prvním rokem. Jeho umístění je druhým nejlepším českým výsledkem mezi chlapci i dívkami kategorie A za Lukášem Mokroluským, který taktéž postoupil do finále, ve kterém získal stříbrnou medaili.

Nejlepšího „československého“ výsledku v juniorské kategorii (18 - 19 let) dosáhla opět slovenská reprezentantka Sára Šimeková (trenér Tomáš Plevko) na 17. příčce, Eliška Suchá (příprava pod vedením stavěče Dannyho Sjödina Holase) obsadila 32. místo. Z českých juniorů se nejlépe umístil Štěpán Bulena na 38. pozici, Lukáš Hacura (oba trenér David Urbášek) skončil na 55. příčce.

Za péči o závodníky děkujeme trenérovi LANO Marianu Havlovi.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Tým LANO

Problém většiny lidí není v nedostatku informací. Jejich největší problém je, že neví, kdy, kterou a jak správně použít, aby jim to v životě fungovalo.
Milo Mahdall