Evropský pohár v lezení na rychlost a boulderu – Liébana | LANO

Evropský pohár v lezení na rychlost a boulderu – Liébana

16. 5. 2023

Španělská Liébana o víkendu hostila druhý letošní podnik Evropského poháru dospělých v lezení na rychlost a v boulderu. Závodu se zúčastnilo celkem pět českých reprezentantů – jeden v lezení na rychlost a čtyři v boulderu.

Člen LANO TOP TEAMu Jan Kříž (trenér Tomáš Binter st.) vybojoval v lezení na rychlost vynikající 4. místo a stal se tak opět nejúspěšnějším členem české výpravy. Honza postoupil z kvalifikace z 2. pozice s časem 5,96s. Ve vyřazovacích bojích se i kvůli dešti hodně chybovalo a chyby se nevyhnuly ani Honzovi. Ten bez problémů prošel přes osmifinále, chybu ve čtvrtfinále ještě stihl napravit, ale v semifinále už se mu to nepodařilo. V malém finále pak Honza držel krok s jedním z nejlepších evropských závodníků domácím Erikem Noyou Cardonou až do úplného závěru, ale uklouzl v kroku do cílového tlačítka, když Cardona dosáhl času 5,66s.

Vítězi závodu v lezení na rychlost se stali Rakušan Bogeschdorfer a Španělka Carla Martínez Vidal, v boulderu pak Francouzi Arthur Le Bris a Flavy Cohaut. Nejlepší český výsledek v boulderu si připsala Arina Jurčenko na 23. příčce.

Kompletní výsledky  naleznete zde.

Tým LANO

Vítězství není všechno, ale vůle k vítězství ano.
Zig Ziglar