Evropský pohár v lezení na rychlost – Innsbruck
14. 6. 2023
Rakouský Innsbruck byl v pondělí 12. 6. dějištěm třetího letošního závodu Evropského poháru dospělých v lezení na rychlost. Člen LANO TOP TEAMu Jan Kříž (trenér Tomáš Binter st.) zde obsadil 13. místo.
V prvním kvalifikačním pokusu se Honza podle videa sice dostal pod 6 sekund, ale zřejmě špatně trefil cílové tlačítko a čas mu nebyl změřen. Proto musel lézt druhý pokus hodně na jistotu, což mu vyneslo čas 6,19s, který stačil na postup z 16. pozice. Honza tak v osmifinále nastoupil proti vítězi kvalifikace Yaroslavu Tkachovi z Ukrajiny. Ten ho vyřadil, když Honza dosáhl času 5,95s, což ho posunulo na konečnou 13. příčku, protože podle letošních pravidel nově rozhoduje o pořadí vyřazených lezců jejich nejlepší čas v celém závodě.
Nikdo z dalších českých reprezentantů do vyřazovacích bojů nepostoupil: Vojtěch Vrzal obsadil 23., Petr Burian 24. a Jan Šimůnek 26. příčku.
Vítězi se stali Ukrajinec Ilchyshyn a Španělka Romero Pérez.
V průběžném pořadí Evropského poháru v lezení na rychlost Jan Kříž aktuálně figuruje na 7. místě.
Videa ze všech pokusů od Tomáše Bintera st. a fotky od Honzy Šimůnka jsou k dispozici na našem Instagramu.
Kompletní výsledky naleznete zde.
Tým LANO