Projekt LANO TOP TEAM odstartoval | LANO

Projekt LANO TOP TEAM odstartoval

PRAHA 5. srpna 2020 – Unikátní projekt podpory vrcholových sportovců a talentované mládeže nazvaný LANO TOP TEAM pomáhá již 19 závodníkům. Jeho zřizovatelem je Lezecká asociace nezávislých odborníků, z. s. (LANO). Projekt navazuje na odborný servis a komplexní podporu sportovců poskytovaný touto organizací. Členy LANO TOP TEAMu jsou v roce 2020 zejména závodníci v soutěžním lezení, ale zájem projevili i sportovci z dalších odvětví.

Do LANO TOP TEAMu jsou zařazeni talentovaní sportovci od věku 10 let po dospělé s výkonností na úrovni reprezentace. V jednom týmu se tak setkávají zkušení závodníci s medailemi z mistrovství světa a dalších mezinárodních akcí, olympijskými starty, českými rekordy a vítězstvími ve vrcholných domácích soutěžích s nadějnými mladými sportovci, kteří mají vše teprve před sebou. „Z možnosti být součástí LANO TOP TEAMu jsem nadšený. Nejen proto, že poskytuje podporu na špičkové úrovni, ale také proto, že šance sdílet zkušenosti s dalšími sportovci, navzájem se podporovat a mít radost z úspěchů ostatních je tou nejlepší motivací pro všechny,“ říká Jan Kříž, vicemistr světa v lezení na rychlost. Kromě Jana Kříže jsou členy LANO TOP TEAMu např. windsurfer, olympionik a absolutní vítěz ankety Jachtař roku 2019 Karel Lavický, medailistka Evropského poháru mládeže v lezení na obtížnost Eliška Novotná, aktuálně vedoucí žena Českého poháru v boulderingu Eliška Bulenová, trojnásobný vítěz Českého poháru v lezení na obtížnost v kategorii mužů Tomáš Binter ml. nebo česká rekordmanka v lezení na rychlost Hana Křížová.

Projekt je v rámci ČR zcela unikátní, protože poskytuje sportovcům skutečně komplexní servis ve všech oblastech potřebných pro sportovní činnost. Přitom není financován ze státních dotací, nečerpá prostředky od sportovních svazů ani zastřešujících organizací a je zcela nezávislým i ve smyslu sportovní politiky. „Naším cílem je sportovcům vytvářet zázemí na té nejvyšší úrovni a chránit je před všemi negativními vlivy, s nimiž se český sport v současnosti musí vyrovnávat,“ říká Tomáš Binter, prezident LANO a trenér řady lezeckých reprezentantů.

Odborné zajištění členům LANO TOP TEAMU poskytují přední čeští oboroví specialisté, pro integrovaná řešení jsou vytvořeny expertní skupiny.

„Pro veškerou naši práci jsou hlavními zásadami odbornost, fair play, zodpovědnost, spolehlivost, otevřenost, individuální přístup a maximální nasazení. Nezapomínáme na to, že u mládeže je nejdůležitější všestranný zdravý rozvoj a hlavně, že sportovní činnost musí přinášet radost všem, kteří se jí účastní,“ dodává Tomáš Binter.

 

Kompletní složení LANO TOP TEAMu včetně profilů jednotlivých sportovců naleznete zde.

Kompletní projekt LANO TOP TEAM ke stažení zde.

Kontakty pro média zde, fotografie ke stažení zde.

Nikdy toho nechtěj moc vědět. Čím méně toho člověk ví, tím snadněji se mu žije. Vědění činí člověka svobodným - ale nešťastným.
Erich Maria Remarque